Головна » 2016 » Квітень » 4 » Впровадження сучасних методів навчання – це запорука формування успішного освітнього середовища
14:41
Впровадження сучасних методів навчання – це запорука формування успішного освітнього середовища

Як завжди, гостинно зустрів Драницький навчально-виховний комплекс учасників районного семінару-практикуму вчителів української мови і літератури, який відбувся 01 квітня 2016 року відповідно до плану роботи відділу освіти та районного методичного кабінету.

Навчальний заклад на чолі з директором Іоніцоєм Валентином Серафимовичем займається розробкою і впровадженням інноваційних методик викладання, дбає про розвиток творчих здібностей учнів, покращення якості знань школярів, підняття їх загальної освіченості. Тому і темою семінару було обрано «Формування успішного освітнього середовища шляхом впровадження сучасних методів навчання на уроках та позакласній роботі з української мови і літератури».

Метою семінару було познайомити вчителів району з теоретичними основами та практичним досвідом учителів школи з питань формування успішного освітнього середовища та творчого потенціалу учнів шляхом використання сучасних методів навчання на уроках та позакласній роботі української мови і літератури.

Про кохання Тараса Шевченка написано численні спогади, наукові дослідження, романи, поеми... Але, певна річ, далеко не все сказано. У тому, кого і як кохає велика людина, та й звичайна теж, розкривається історія цілого покоління, атмосфера часу. Окрім того, у митців це один з ключів до розкриття таємниці їхньої творчості, її тематики, головних сюжетів, до розгадки політичних і життєвих ідеалів. Ці міркування особливо правомірні стосовно Тараса Шевченка, який шукав у коханні жіночий ідеал, прагнучи виходу із самотності особистої та суспільної. Саме урок з української літератури у 9 класі на тему «Жінки у долі Тараса Шевченка. Інтимна лірика», який проводила Іоніцой Ганна Василівна, вчитель української мови і літератури Драницького навчально-виховного комплексу, допоміг глибше розкрити сутність Поета. Дев’ятикласники, торкнувшись цієї делікатної теми, піднеслись до вершин духу генія, виступили у ролі юних дослідників, показали свої декламаторські та музичні здібності.

Баран Наталія Олександрівна, вчитель української мови і літератури Драницького навчально-виховного комплексу, провела урок з української мови у 5 класі на тему «Правила вживання апострофа. Правильна вимова та написання слів з апострофом. Тренувальні вправи». Наталія Олександрівна показала можливості проведення сучасного уроку української мови шляхом використання нових форм та методів навчання.  Учитель вміло розвивала навчальну, пізнавальну діяльність учнів і керувала нею; налаштовувала учнів на активну роботу  на уроці. Урок  пройшов дуже організовано, використано технічні засоби навчання. Вміле поєднання інформаційних і пошукових методів з технічними засобами навчання дало високу результативність. Урок був цікавий учням та присутнім вчителям. 

«Успіх у навчанні,– писав В. Сухомлинський, – єдине джерело внутрішніх сил дитини, які  породжують бажання вчитися. …»    Дати дітям радість праці, радість успіху  у навчанні, збудити  почуття власної гідності – головне на уроках вчителів української мови і літератури  Драницького навчально-виховного комплексу. 

Учні школи святково привітали учасників семінару та провели екскурсію по шкільному історико-краєзнавчому музею. Слова про історію села та рідну школу звучали особливо тепло й урочисто з уст дітей, одягнених у національний український одяг. Уся школа цвіла вишитими сорочками, в які були одягнені вчителі та учні.

Також учасникам семінару було представлено учнівський творчий проект «Сім чудес села Драниця» у вигляді відеопрезентації.

У рамках семінару-практикуму відбулася творча зустріч з поетом-піснярем Василем Васканом, поетом Дмитром Попадюком та Заслуженим артистом України Іваном Дердою. Ведучою заходу була Іванчук Лариса Іванівна, вчитель української мови і літератури Драницького навчально-виховного комплексу.

Кожен з митців має власний стиль, що привертає увагу. Віршам поетів  притаманна особлива свіжість вражень, динамічність почуттів, людяність, філософічність і мудрість, що спонукають читача до роздумів.

Про те, як українці вміють співати, знають далеко за межами рідної України. Серед наших земляків досить багато зірок української естради та знаменитостей. Одним з улюбленців української публіки є Іван Дерда. Його можна по праву назвати українським соловейком. Його пісні люблять та знають по всій території України. Кожен музикальний твір в його виконанні звучить унікально та мелодично, у чому мали змогу переконатись учасники заходу.

Підбиваючи підсумки семінару-практикуму, учасники відзначили необхідність використання сучасних методів навчання на уроках української мови і літератури, адже такі уроки виробляють у школярів вміння приймати спільні рішення, вчать правильно спілкуватися, доповідати, якісно змінюється рівень сприйняття учнями предмету.

Усі учасники семінару обмінялися думками, висловили захоплення від побаченого на уроках та позакласному заході, побажали дітям наполегливості в оволодінні знаннями, а вчителям та гостям – натхнення, здоров’я  і невичерпної творчої думки.

      

Переглядів: 165 | Додав: ouskripnik | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar